Cursuri FasTracKids - pentru copii de la 6 luni la 8 ani

Recomandari cursuri pentru copii...

Cursuri FasTracKids - pentru copii de la 6 luni la 8 ani

Mesajde elena pe Dum Mar 23, 2008 11:37 pm

FasTracKids este un program de educatie conceput in Statele Unite ale Americii de psihologi si educatori de talie mondiala si se focalizeaza pe formarea si dezvoltarea abilitatilor fundamentale de viata, cum ar fi: comunicarea, vorbirea in public, transferul cunostintelor in practica, luarea deciziilor, leadership. La orice gradinita, copilul invata sa vorbeasca, dar nu oriunde copilul invata sa vorbeasca cu incredere in fata altora sau sa comunica eficient, sa isi foloseasca creativ puterea mintii si creativitatea, dar si tehnologie de ultima ora. Salile de curs sunt dotate cu Fastrackids Learning Station® - un sistem inovativ format din ecran interactiv (touch screen), videoproiector, computer si camere de filmat, similar cu cel folosit in prestigioasele universitati Harvard, Oxford sau MIT.

Copiii participa la prezentari filmate, concepute sa ii ajute, in patru module:

- invata sa comunice in propozitii complete.
- invata sa gandeasca inainte de a vorbi.
- invata sa isi sistematizeze discursul.
- invata sa isi imbogateasca vocabularul.

Prin aceste metode de predare inovative, programul FasTracKids Core abordeaza douasprezece teme de studiu: comunicare, tehnologie, creativitate, scopuri si obiective in viata, literatura, arta si teatru, biologie, matematica, stiintele naturii, astronomie, stiintele pamantului si economie.

Programele FasTracKids se adreseaza copiilor de la 6 luni la 8 ani:
FasTracKids Core - pentru copii de la 3 la 8 ani
FasTrack Tots - pentru copii de la 2,5 la 3,5 ani
FasTrack Signing - pentru copii de la 6 luni la 2 ani

Persoana de contact:

Ruxandra Avram – PR Coordinator FasTracKids
0740 302 770
officeftk@stepbystep.ro
elena
Admin

Mesajde spa pe Sâm Apr 12, 2008 11:32 pm

Am dat o cautare pe google despre acest curs si am gasit o prezentare video super, dar la americani aici http://www.fastrackids.com/. Am vazut ca este o afacere francizata in Romania, asta ar insemna ca ar trebui ca acest curs sa fie identic cu cel din SUA. Daca este asa, inseamna ca acest curs este cel mai tare de la noi pentru prescolari.
spa
Boboc

Mesajde mitzi pe Mie Apr 23, 2008 2:34 pm

Foarte interesant! Are cineva copilul inscris la acest curs si ne poate da mai multe detalii?
mitzi
Boboc

Mesajde buburuza pe Sâm Apr 26, 2008 9:43 pm

mi-a spus si mie o prietena despre acest curs, am cautata si eu pe internet si mi s-a parut interesant. astept sa faca puiul 2 ani si il inscriu la unul din cursuri, desi as putea si acum pentru au cursuri pentru copii de la 6 luni, totusi eu zic ca sunt prea micuti. dupa ce il inscriu am sa va povestesc.
buburuza
Boboc

Mesajde carmina pe Mie Apr 30, 2008 12:00 am

Imi place ideea... O sa sun luni sa vad despre ce este vorba. O sa povestesc!
carmina
Boboc

Mesajde jojo pe Vin Aug 22, 2008 1:26 pm

Interesanta idee!
jojo
Boboc

Înapoi la Cursuri pentru copii